• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Kat Karşılığı Mutabakatı !

İnşaat sektöründe özellikle 2000’li yıllarda büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Pek ok arsa / bina sahibi birikimini değerlendirmek niyetiyle bir müteahhit firma ile anlaşma yoluna gitmektedir. Ne yazık ki, kısmen bu sürecin sonunda beklentilerin yerine gelmediği taraflarca gözlenmiştir. Öz Yıldrım İnşaat müteahhit bir firma ile anlaşma aşamasında olan ev ve arsa sahiplerine sonraki pişmanlıkların önüne geçmiş olmak için faydalı bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu danışmanlık

– Sözleşme şartlarının belirlenmesi ve işin zamanında istenen kalitede bitmesi için bağlayıcı maddelerin belirlenmesi konusunda danışmanlık
– Gayrimenkule doğru değer biçilip biçilmediğine yönelik danışmanlık
– İnşa edilecek yapının projesine ilişkin danışmanlık konularını içermektedir.

Kat Karşılığı Teklif Almayı Planlıyorsanız!
Yılların birikimi olan bir arsanız ya da eviniz var ve artık değerlendirip bir müteahhit ile anlaşmak istiyorsunuz. Haklı olarak sizin için en doğru olan koşulları sağlayıp sağlamadığınız konusunda emin olmak istiyorsunuz.

info@yildirimyapiinsaat.com.tr adresine mail atarak İstanbul’daki arsanızı satmak için ya da kat karşılığı inşaat yaptırmak için İddalı Yapı’ dan bir teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Kat Karşılığı İnşaat Projelerinde Öz Yıldrım İnşaat Arsa Sahipleri İçin ÖNCELİKLİ Değerlendirilmesi Gereken Bir Alternatiftir!

Bazı müteahhit firmalar ile kat karşılığı anlaşma yapanlara baktığınızda olumlu olumsuz onlarca yorum kulağınıza geliyor ve istekli olmanıza rağmen karar verme konusunda bazı sorularınız bulunmakta:

– Müteahhit inşaatı bitiremezse ya da taahhüt ettiğinden uzun sürerse ne yaparım?
– Yapılan yeni konut istediğim gibi olmazsa pişman olur muyum?

Maalesef bu soruların sorulmasında en büyük sebep yine sektörün kendisinden kaynaklanıyor. Bugün pek çok mal sahibi kat karşılığı projelerde maalesef doğru şekilde hizmet alamadıkları için adli yollardan hak arar noktaya gelmiştir. Arsa / bina sahipleri tüm tereddütleri bu bağlamda son derece haklı sebeplerle vardır.

Arsa sahiplerinin bir müteahhit ile anlaşma noktasına gelmemesinin sebepleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

Kat Karşılığı Anlaşma Yapmama Sebebleri

1 Genel olarak müteahhit firmalarla iletişim kurulmak istenmemesi. Bu firmaların yeterince kurumsal olduklarının düşünülmemesi. Ticari olarak haksızlığa uğrama kaygısı.
2 Finansal olarak işin tamamlanabilirliğinden endişe edilmesi
3 Kalite açısından işin düzgün tesliminden endişe duyulması
4 İleride inşaatı kendim yaparım düşüncesi
5 Beklendiği takdirde arsanın daha da değer kazanacağına inanılması, henüz yatırım için doğru zaman olmadığının düşünülmesi.

Öz Yıldrım İnşaat Finansmanını Projeden Elde Edeceği Konutlarla Yapmaz !

Pek çok kat karşılığı projenin yarım kalmasının en büyük sebebi müteahhit firmanın projeyi tamamlayacak finansal güce %100 sahip olmamasından kaynaklanmaktadır. Yani müteahhit firma binayı belki kaba inşaat noktasında bir noktaya getirebilmekte, sonrasında ancak bir veya birkaç daire sattığı takdirde projeyi sonlandırabilecek parasal yerliliğe ulaşmaktadır. Herhangi bir sebeple daire satışı olmadığı takdirde doğal olarak inşaatta gecikmeler yaşanmakta ve mal sahipleri bundan rahatsızlık duymaktadır.

Öz Yıldrım İnşaat prensip olarak bir kat karşılığı projeye %100 finansman sağlamadan başlamamaktadır. Yani hiç daire satılmasa da projeyi bitirecek durumda olmaktadır. Bu sayede hiç temenni edilmiyor olsa da herhangi bir finansal krizin projenin durmasına sebep olmasının önüne geçilmiş olmaktadır.

KAR AMAÇLI DEĞİL, REFERANS AMAÇLI YAKLAŞIM

Öz Yıldrım İnşaat referanslar aracılığı ile ilerlemenin, büyümenin son derece farkında olan bir firmadır. Bugün sektörde yaşanan pek çok kötü örneğin yapılan kat karşılığı projede fazlasıyla kar amaçlı, çıkar amaçlı düşünülmesinden kaynaklandığı görülmektedir. Öz Yıldrım İnşaat  birlikte proje yaptığı arsa – bina sahiplerini birer iş ortağı olarak görmektedir. Aynı şekilde daire satılan alan aileler de birer iş ortağı olarak düşünülmektedir. Hedef herkesi memnun edecek şartları sunabilmek, herkesin proje sonunda iyi bir yatırıma imza atmış olmasıdır. Başarılı inşaat firmaları referanslarıyla büyüler ve kalıcı olurlar.

25 Kasım 2016 910 okunma ,
adminveysel1961

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

2020 MUTFAK DEKORASYON TRENDLERİ

Dekora yon alanındaki trendler her yıl değişiklik gö teriyor 2020 mutfak dekora yon trendleri izler için derledikYaşam alanınızı güzelleştirmek, ev dekora yonu ile yeni bir...

KURUMSAL

1995 yılında Yük el Yıldırım tarafından kurularak inşaat ektöründe ticari hayatına başlayan Öz Yıldırım İnşaat , yılların birikimini çağdaş yapılara yan ıtarak, büyümeye...

Çevre ve toplum ilişkilerimiz

Doğayı ve çevreyi korumayı, dünyamıza duyarlılıkla yaklaşmayı kendimize görev ediniyoruz Kendi işyerimizden başlayarak bu konuda herke i bilinçlendirmek üzerinde ha a iyetle duruyoruz...

Yaşam kalitenizi yükseltiyoruz

Öz Yıldırım İnşaat proje i radye temel, a molen ,perde kolon i temi ve C30 beton kullanılan bir kalite ile üretiliyor Bina güvenliğiniz yanında aile güvenliğiniz de aynı titizlikle...